Posted in Music Update

Music Update: Saux, Jack Garratt, Felix Cartal and more…

Hej!

This year is really one of the most emotional ones which I had so far. I will not bore you with all details but I will try to hold on and keep living. Probably everyone used the have a day when you have set down and did not know what to do next. So, I have something like that for a longer time already. It is not just related to the personal life, but also to work, or even to this blog. When my friend told me, that she recently is crying even after seeing some nice videos on YouTube, or after hearing any song, I wasn`t sure if it is possible. I found to be in the similar situation since Saturday. I think she passed trough this “disease” on me as lately, I am crying like a fool. Okay. Does not matter. I will survive! Is not and probably not the last time!

Ten rok naprawdę jest jednym z najbardziej emocjonalnych czasów jakie miałam. Nie będę Was tu zanudzać szczegółami, ale próbuje być twarda i żyć dalej. Pewnie każdy z Was miał kiedyś taki dzień kiedy usiadł i nie wiedział co dalej. Ja tak mam już od dłuższego czasu. Nie jest to tylko związane z życiem osobistym, ale i pracą czy nawet tym blogiem. Kiedy moja przyjaciółka powiedziała mi niedawno, że ciągle płacze nawet po obejrzeniu jakiegoś miłego filmiku na YouTube, albo po usłyszeniu jakieś piosenki, trochę się jej dziwiłam. Do soboty, chyba mnie tym zaraziła, bo ryczę jak głupek. Dobra. Nieważne. Trzymajcie się twardo!

New songs: / Nowości z Playlisty:

 

Please remember, you can always submit your new songs in the comments section, which could appear in the next entries. / Zawsze możecie również podać w komentarzach swoje propozycję, które mogą pojawić się w następnych wpisach.

If you want to listen to whole Playlist please click HERE  / Jeśli chcecie posłuchać całej Playlisty zapraszam TUTAJ .

Enjoy!

 

<<< Let`s Stay Positive Together >>>

– D.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s