Posted in Music Update

Music Update: Kygo, Britney Spears, Shakira and more..

Hello!

I think, I am too much attached to objects and people. Last days just kicked me to this conclusion. Last week wasn’t the best one. I was able (for the first time of my life) to drop my phone and break the screen. It hurt terribly. I had also to say goodbye to one of the last most important people to me. Unfortunately, we need to let some people go so they can have life about which they were dreamed of. I’m not so selfish person to stop somebody, anyway – I even don`t have such a power and I`ve never been good with it. Everyone is leaving me at some point anyway. And now I sit, with a broken phone in an empty room writing this lame post. I`m sorry….

Chyba za bardzo przywiązuje się do przedmiotów i ludzi. Ostatnie dni właśnie spowodowały, że wyciągnęłam taki wniosek. W zeszłym tygodniu udało mi się (pierwszy raz w życiu) upuścić mój telefon i zbić szybkę. Bolało strasznie. Musiałam również pożegnać się z jedną z ostatnio ważniejszych mi osób. Tak to już jest. Człowiek potrzebuje pozwolić komuś odejść, aby ta osoba miała życie o jakim od dawna marzyła. Nie jestem na tyle samolubną osobą, aby kogoś przy sobie zatrzymać, zresztą – nie jest to też realne, bo nawet nie potrafie tego zrobić. A teraz sobie siedze, z popsutym telefonem w pustym pokoju i piszę smęty. Przepraszam….

New tracks: / Nowości

 

Please remember, you can always submit your new songs in the comments section, which could appear in the next entries. / Zawsze możecie również podać w komentarzach swoje propozycję, które mogą pojawić się w następnych wpisach.

If you want to listen to whole Playlist please click HERE  / Jeśli chcecie posłuchać całej Playlisty zapraszam TUTAJ .

Enjoy!

<<< Let`s Stay Positive Together >>>

– D.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s