Posted in Music Update

April Music Update – part 4

Hej!

Ah, how wonderful it is to spend Friday morning in bed and in addition do not have to get up from it. This year I spend Easter alone, but that does not mean that it will be sad holidays. For a long time I did not spend time alone with myself for longer than a weekend, so in the end, I finally have a chance. I’ve already planned a few activities and can not wait to finally do it (and it’s certainly not cleaning or cooking – these two activities will never be fun for me).

Ah, jakie to cudowne spędzić piątkowy poranek w łóżku i na dodatek nie musieć z niego wstawać. W tym roku Święta Wielkanocne spędzam sama, ale to wcale nie znaczy, że będą to smutne święta. Od bardzo dawna nie spędziałam czasu sama ze sobą na dłużej niż weekend, więc w końcu mam okazje. Zaplanowałam już sobie kilka rozrywek i nie mogę się doczekać kiedy w końcu będę mogła je zrobić (i na pewno nie jest to sprzątanie czy gotowanie – te dwie czynności nigdy nie będą dla mnie rozrywką).

In this really good mood I wish you a Happy Easter and I would like to invite you to listen to new songs from the Playlist. / I tak w dobrym nastroju życzę Wam Wesolych Świąt i zapraszam do przesłuchania nowych piosenek z Playlisty.

here they are: / Oto one:

Enjoy!

 

Please remember, you can always submit your new songs in the comments section, which could appear in the next entries. / Zawsze możecie również podać w komentarzach swoje propozycję, które mogą pojawić się w następnych wpisach.

If you want to listen to whole Playlist please click HERE  / Jeśli chcecie posłuchać całej Playlisty zapraszam TUTAJ .

 

 

<<< Let`s Stay Positive Together >>>

= D.

Advertisements

2 thoughts on “April Music Update – part 4

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s